Hekimlerimiz

Hekimlerimiz

Ardahan doğumlu olan Dr. Orhan ÖZCAN orta öğretimini Kars Lisesi’nde bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği’nde Uzmanlık eğitimini tamamladı.
 
Bursa Asker Hastanesi’nde Tabip Binbaşı olarak görev yapmasının devamında, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nda Başasistan, Doçent Doktor ve Profesör Doktor olarak çalışmaya devam etti.
 
1999-2005 yılları arasında U.Ü.Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Prof. Dr. Orhan ÖZCAN; aynı üniversitede Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Senato Üyeliği, Atatürk Hidroterapi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimliği, Atatürk İlkeleri ve Devrim Tarihi Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Rektör Yardımcılığı gibi görevlerde de bulundu.
 
Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Kurucu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeliği, “International Spinal Cord Society” Üyeliği, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimler Derneği Üyeliği, Bursa Tabip Odası Başkanlığı diğer mesleki etkinlikleri arasındadır.
 
Dil Derneği Üyeliği de bulunan Dr. Orhan ÖZCAN’ın yabancı dili İngilizce olup, Uluslararası ve Ulusal  hakemli  dergilerde  araştırma  makaleleri,  uzmanlık  alanında  yayınlanmış  6 kitabı, 2 monografı bulunmaktadır.
 
Prof. Dr. Orhan Özcan “European Board of Physical and Rehabilitation Medicine” sertifikası sahibidir.

Hekimlerimiz

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ den Tabip Teğmen olarak mezun oldu.
 
GATA’ da İntörn doktor olarak çalıştı. Kıta hizmetini 7. Kolorduya bağlı Mardin’de 3 yılda tamamladı.  TUS sınavını kazanarak GATA Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi aldı.
 
1972’ de Eczacı Adalet TÜFEKÇİOĞLU ile hayatını birleştirdi. İhtisasını tamamlayarak Bursa Asker Hastanesi’nde göreve başladı. Mecburi hizmetini de tamamlayıp Tabip Binbaşı olarak kendi isteği ile Silahlı Kuvvetlerden ayrıldı ve özel muayenehanesinde çalışmaya başladı.
 
2006 yılında Özel Emniyet Rommer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezi’nin kuruluşu ile birlikte, muayenehanesini kapatarak Uzman Hekim ve BAŞHEKİM olarak Rommer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde göreve başlamıştır. Çeşitli mesleki ve sosyal derneklerde aktif olarak çalışmıştır.
 
Ulusal kongrelerde yayınlanan bildirileri vardır.

Hekimlerimiz

Yüksek öğrenimini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tamamlayarak Tabip Teğmen olarak mezun olup Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılan Dr. Metin Yurdakoş, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ihtisasını tamamladı.
 
Edirne 4.P.Tüm. Komutanlığı Sağlık ve Veteriner Şube Müdürlüğü görevini yürütürken farklı şartlarda görev yapan T.S.K personeline ergonomi konusunda seminerler verdi. Dr. Metin Yurdakoş Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ihtisasını tamamladı.
 
1991 yılında Bursa Askeri Hastanesi’ne atanan Dr. Metin Yurdakoş ( TSK Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Hidroklimatoloji Merkezi’nde) Klinik Şefi  ve Baş Tabip yardımcılığı görevini 1999’a kadar sürdürdü. Bu görevi esnasında T.S.K adına Almanya, Hollanda, Avusturya ve Kanada’da Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Kaplıca ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri ile ilgili araştırmalar yapmıştır.
 
Tatvan Askeri Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunan Dr. Metin Yurdakoş kendi isteği ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olup Bursa’ya yerleşmiştir.
 
1994’te Çekirge’de kurduğu ROMMER’i (Romatizmal Hastalıklar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi) halen işletmekte olan Dr. Metin Yurdakoş, bilahare iki arkadaşı ile T.C Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı Türkiye’nin ilk gezici, koruyucu sağlık hizmeti sunan Bursa İnsan Sağlığı Merkezi’ni kurdu ve yönetti.
 
Dr. Metin Yurdakoş’un mesleği ile ilgili 5 adet uluslar arası ve birçok yurt içi yayınları mevcuttur.

Hekimlerimiz

Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul’da kıta hekimliği yaptıktan sonra Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlık Eğitimini tamamladı. Bursa Asker Hastanesi’nde ve yarı zamanlı olarak Bursa Konur Hastanesi’nde daha sonra da Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli oldu.
 
2009 yılından itibaren Özel Emniyet Rommer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezi’nde görev yapmaktadır.
 
Mesleğinde özel ilgi alanları; hemipleji, parapleji ve el rehabilitasyonudur.
 
Evli ve iki çocuk babasıdır.

Hekimlerimiz

Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Dr. Muharrem Dursun Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katıldı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde bir yıl intern tabip teğmen olarak çalıştıktan sonra tabip üst teğmen olarak kıta görevini tamamladı.
 
Uzmanlık eğitimini 1976-1980 yılları arasında yine GATA’da tamamladı. Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olarak 1980-1984 yıllarında Çorlu Askeri Hastanesi’nde, 1984-1989 yıllarında ise Bursa Askeri Hastanesi’nde görev yaptı. Ardından 1989-1990 yıllarında Sarıkamış Askeri Hastanesi Başhekimliği görevindeyken kendi isteğiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli oldu.
 
1990 yılında geldiği Bursa’da bir yıl boyunca serbest hekim olarak görev yaptı. 1992 yılından itibaren çeşitli özel sağlık kuruluşlarında çalışan Dr. Muharrem DURSUN 2014 yılından itibaren ROMMER ailesine katılmıştır.

Hekimlerimiz

Doğum yeri Van olan Dr. Tuncer ONUKTAV orta öğretimini Van Atatürk Lisesi’nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Askeri Tıbbiye’den mezun oldu.

Dr. Tuncer ONUKTAV, 1. Zırhlı Tümende kıta hizmetinden sonra 1974’te Ankara Gülhane Tıp Akademisi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlığını tamamladı.

Uzman Tabip olarak, Erzincan-Bursa-Çorlu Asker Hastanelerinde görev aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olan Dr. Tuncer ONUKTAV bir süre özel muayenehanesinde çalışmalarını sürdürdü. 2013 yılında muayenehanesini kapatarak Rommer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde göreve başladı.

Hastalarına Nöral Terapi ile birlikte gerektiğinde farklı yöntemleri kombine ederek tedavi uygulayan Dr. Tuncer ONUKTAV, Akapuntur ve Proloterapi üzerine de çalışmalarına devam etmektedir.

İçerik hazırlanıyor..

Hekimlerimiz

İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazandıktan altı ay sonra yine İstanbul’da bulunan Askeri Tıbbiye’ye girdi.
 
Tıp Fakültesi’nden mezun olup kıta hizmetini yapmak üzere Anadolu’da muhtelif illerdeki Askeri Birliklerde Pratisyen Hekim olarak görev yaptı.
 
Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde İç Hastalıkları ihtisasını tamamladı. Daha sonra Endokrin ve Metabolizma Hastalıkları ihtisasını da tamamlayarak bu dalda da uzmanlığını aldı.
 
 Yardımcı Doçent’lik sınavında başarılı olan Dr. Metin Şahin, bir süre bu görevi de yürüttükten sonra kendi isteği ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olarak Bursa’ da ki özel muayenehanesinde çalışmalarını sürdürdü.
 
2011 yılında muayenehanesini kapatarak Özel Emniyet Rommer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezi ailesine katıldı.
 
Evli ve iki çocuk babasıdır.
 
DR. Metin Şahin’in mesleği ile ilgili 3 uluslar arası 8 ulusal yayınları mevcuttur.

Hekimlerimiz

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur.
Üniversite eğitimi süresince, Özel Ankara Güven Hastanesi’nde yetişkin beslenmesi üzerine, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi onkoloji, nutrisyon destek, poliklinik ve dahiliye bölümlerinde; Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde çocuk beslenmesi üzerine; T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği ve Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamladı.
Diyabet diyetisyenliği, onkoloji diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği ve sporcu diyetisyenliği kursları başta olmak üzere birçok eğitim ve kurs programına katıldı.
Mezuniyetinin ardından özel hastanelerde ve zayıflama merkezlerinde çalışan Öznur Bulut; Mayıs 2016 itibariyle Rommer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde diyetisyen olarak çalışmaya başlamıştır.


Katıldığı Bilimsel Kurs ve Sempozyumlar

 

  • 9. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi (Ankara/2014)
  • Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu – Diyabet Diyetisyenliği Hacettepe Kültür Merkezi (Ankara/2013) 
  • EDUCON Takım Olmak Güçtür ve Yönetişim (Ankara/2013)
  • Başkent Üniversitesi 3. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu – Kardiyoloji Diyetisyenliği (Ankara/2013)
  • Hastalıklarda Diyet Tedavisinin Klinik Uygulamalara Yansıması Sempozyumu GATA (Ankara/2012)
  • Trakya Üniversitesi Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Sempozyumu (Edirne/2013)

Biz sizi Arıyalım


Uzmanlık alanlarımızla ilgili sorularınızı bizimle paylaşın.

ROMMER Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Yukarı Çık